Začetki veteranskih turnirjev v Idriji segajo v leto 1999, ko je bil organiziran prvi turnir. Organizacijo sta prevzela Vinko Rejc in Leon Šinkovec – Lejčk pod sponzorstvom trgovine Merxlei iz Spodnje Idrije.

Turnir je postal tradicionalen in vsako leto privabi minimalno 12 ekip. Trenutno najbolj uspešna je ekipa Zlatorog, ki je v letu 2016 zmagala kot prva tri krat zapored in tako osvojila prehodni pokal. Uspeh je ekipa Zlatoroga ponovila tudi leta 2017 in tako zmagala štirikrat zapored.

turnir 5

turnir 6 turnir 61
2007 turnir 9
turnir102008
turnir 11turnir 11.1PNG
turnir 18.20162016
Jubilejni 20. veteranski turnir je potekal 20.01.2018. Udeležilo se ga je 11 ekip, ki so prikazale zelo kakovosten nogomet ter zavidljivo pripravljenost. Najboljše ekipe so poleg pokalov dobile tudi domači sir kmetije Pr Krnčanu iz Idrijskih Krnic in Polakov Šebrejlenski želodec. Za hrano je poskrbelo podjetje Nebesa d.o.o. in kot se baje govori je bil pasulj nebeško dober.

Razglasitev in postrežba je potekala v Central baru za kar se iskreno zahvaljujemo Marjanu Poljancu. Klopi so nam posodili prfarski gasilci, hvala Fori.

Ob tem jubileju, smo se zahvalili našima dolgoletnima članoma Marku Sedeju in Vinku Rejcu, ki sta oba vsak na svojem področju prisotna na vseh turnirjih.

Prav tako se zahvaljujemo ekipi Primorja in Velesova, ki sta se udeležili vseh 20 turinrjev.

Več pa v slikovnem gradivu.

Na 21. veteranskem turnirju 35 + je nastopilo 9 od prijavljenih 11 ekip , ki  so  dosegle naslednje rezultate:

Za 3 mesto je ekipa BHF po prostih strelih premagala ekipo Idrije

Za 1. mesto pa je ekipa Amazonke premagala ekipo Intergradnje in tako ubranila 1 mesto iz leta 2018.

Najboljši strelec je bil igrale ekipe BHF Mersudin Bešić, najboljši vratar pa Milan Žerjal  iz ekipe Intergradnja.

Vrstni red:

1. Amazonka
  2. Intergradnje
  3. BHF veterani
  4. Veterani Idrija

Stojijo z leve: Roland Kacin, Aleš Begič, Tine Pavšič, Iztok Žilavec

Klečijo: Tomaž Peternelj, Žiga Zorzut, Domen Koradin, Andrej Tušar

Na 1. veteranskem turnirju 50 + pa je nastopilo vseh 10 prijavljenih ekip rezultati pa so bili naslednji:

Za 3. mesto je ekipa Avto šola Maksi po prostih strelih premagala ekipo All 4U. gradnje

Za 1. mesto pa je ekipa RCT trans premagala ekipo Velesovo z rezultatom 2:0

Najboljši strelec je bil Ristevski Bobi iz ekipe RCT trans, najboljši vratar pa Jože Mirtič iz ekipe Velesovo

Ekipa Idrije je v skupinskem delu premagala ekipi Vipave in Rakeka v, četrtfinalu pa je bila poražena od ekipe  Avto šola Maksi in tako izpadla iz nadaljnjega tekmovanja.

Vrstni red :

1. RCT trans
  2. Velesovo
  3. Avto šola Maksi
  4. All4U gradnje

Stojijo iz leve: Rejc Vinko, Darjo Koblar, Močnik Zvonko, Milan Erjavec, Jereb Miran

Klečijo (težku): Marko Kogej, Hasan Mizić, Marjan Poljanec, Lapanja Robert, manjka MIloš Nagode

UTRINKI:

V soboto 18.01.2020 je v idrijski modri dvorani potekal tradicionalni 22. veteranski turnir v malem nogometu igralcev starejših nad 35 let in 2. turnir igralcev starejših nad 50 let, ki ga organizirajo veterani nogometnega društva Idrija.

Na obeh turnirjih skupaj, je nastopilo 16 ekip od tega 10 v kategoriji nad 35 let in 6 ekip nad 50 let.

V kategoriji nad 35 let je prvo mesto dosegla ekipa Magsis iz Ljubljane, druga je bila Amazonka iz Tolmina, tretje mesto je zasedla domača ekipa Idrije, četrta pa ja bila ekipa Primorja iz Ajdovščine. Najboljši strelec je bil Kovač Bojan iz ekipe Amazonka, najboljši vratar pa Tomšič Matej iz ekipe Magsis.

V kategoriji nad 50 let  je prvo mesto dosegla ekipa Primorja iz Ajdovščine, druga je bila ekipa ŠRD Vrhpolje iz Kozine, tretja Vipava in četrto mesto ekipa Granit iz Ljubljane.

Najboljši strelec je bil Lokar Mirko iz ekipe Primorja, najboljši vratar pa Kranjec Marko iz ekipe  ŠRD Vrhpolje.

Vse prve štiri uvrščene ekipe so prejele pokale in praktične nagrade, prav tako najboljša strelca in vratarja.

Skupina 35+                                                            Skupina 50+

Žal je zeradi svetovne pandemije Korona virusa COVID19 turnir odpadel.